„არჩევნების დროს საერთაშორისო დამკვირვებლები მსოფლიოს თვალები და ყურები არიან“
საერთაშორისო დამკვირვებლები არჩევნების დროს მსოფლიოს თვალები და ყურები არიან,– ნათქვამია საქართველოში აშშ–ის საელჩოს განცხადებაში.
განცხადების თანახმად, ამერიკის საელჩო სიამაყით უჭერს მხარს საქართველოში მომუშავე სადამკვირვებლო ჯგუფებს „საერთაშორისო რესპუბლიკური ინსტიტუტიდან“, „ეროვნულ დემოკრატიული ინსტიტუტიდან“ და „საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდიდან“.
„არჩევნების სკრუპულოზური მონიტორინგი აუცილებელია იმისთვის, რომ უზრუნველყოფილი იყოს ლეგიტიმური არჩევნები, რომლის შედეგებსაც ხალხი ენდობა" - განუცხადა ელჩმა დეგნანმა დამკვირვებლებს მათი სამუშაოს განხილვისას.

Келли Дегнан - Необходим скрупулезный мониторинг, чтобы были обеспечены легитимные выборы, результатам которых доверяет народ
22/10/2020 13:22:03 Политика
Необходим скрупулезный мониторинг, чтобы были обеспечены легитимные выборы, результатам которых доверяет народ, — об этом заявила посол США в Грузии Келли Дегнан.
По информации посольства США, посол Дегнан обсудила с наблюдателями их работу.
«Международные наблюдатели — это глаза и уши мира во время выборов. Посольство США с гордостью поддерживает группы наблюдателей, работающие в Грузии, из Международного республиканского института, Национального демократического института и Международного фонда избирательных систем», — говорится в информации посольства США.