პრემიერი: ევროპელ და ამერიკელ მეგობრებს მკაფიოდ დავუდასტურე, რომ „ქართული ოცნება“ არ აპირებს მიუბრუნდეს „უცხოელი აგენტების“ კანონს
21/06/2023 09:09:23 პოლიტიკა
ჩვენს ევროპელ და ამერიკელ მეგობრებს მკაფიოდ დავუდასტურე, რომ „ქართული ოცნება“ არ აპირებს მიუბრუნდეს „უცხოელი აგენტების“ კანონს-ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა ჟურნალისტის მიერ დასმული კითხვის საპასუხოდ განაცხადა.
„ეს კითხვა სხვათაშორის მუსირებდა ჩვენს ევროპელ და ამერიკელ მეგობრებში. მე მათ მკაფიოდ დავუდასტურე ჩვენი გუნდის სახელით ჩვენი პოზიცია, რომ „ქართული ოცნება“ არ აპირებს მიუბრუნდეს „უცხოელი აგენტების“ კანონს. ეს საკითხი არის დახურული და ჩვენ აღარ მივუბრუნდებით ამ საკითხს“,- აღნიშნა პრემიერ-მინისტრმა.

PM Garibashvili: I have clearly confirmed to European and American friends that "Georgian Dream" is not going to return to the foreign agents law
21/06/2023 09:09:23 Politic
Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili has said that "Georgian Dream" is not going to return to the foreign agents law.
"I have clearly confirmed to our European and American friends that "Georgian Dream" is not going to return to the fforeign agents law. This issue is closed and we will not return to this issue," the Prime Minister said.