ძაღლი, სახელად ბონჯუკი პატრონს საავადმყოფოსთან დღეების განმავლობაში ელოდებოდა
თურქეთის ქალაქ ტრაბზონში პატარა თეთრი ძაღლი, სახელად ბონჯუკი [თურქ. მარცვალი] პატრონს საავადმყოფოსთან დღეების განმავლობაში ელოდებოდა.
14 იანვარს ძაღლის პატრონი, ჯემალ სენთურქი სასწრაფომ ტრაბზონის საავადმყოფოში გადაიყვანა, სასწრაფო ბრიგადას თან ძაღლიც გაჰყვა. კლინიკაში აცხადებენ, რომ ბონჯუკი საავადმყოფოსთან ყოველდღე მიდიოდა და პატრონის მოლოდინში გვიანობამდე რჩებოდა.
"ჩვენ ვზრუნავთ, ჩვენ გვიყვარს, ჩვენ ვდგავართ ჯანმრთელობის სადარაჯოზე! MedicalPark-ის გუნდი, მთელი ამ პერიოდის განმავლობაში ზრუნავდა ჩვენს ოთხფეხა მეგობარზე, მას სითბო, სიყვარული და მზრუნველობა არ მოკლებია, როგორც მის პატრონს! MedicalPark-მა თავისი მაღალპროფესიონალური და კვალიფიციური გუნდის დახმარებით შეძლო და ოთხფეხა მეგობარს (Boncuk-ს) დაუბრუნა თავისი პატრონი, რომელსაც ის ასე ერთგულად ელოდებოდა მთელი ამ ხსნი მანძილზე" - განუცხადეს "აქცენტს" კლინიკაში.

В Турции у входа в больницу собака ждала своего больного хозяина целую неделю
Джемаль Шентюрк, проживающий в Трабзоне, 14 января был доставлен на машине скорой помощи в клинику Медикал Парк в Трабзоне. Его собака «Бонджук» проследовала за ним до ворот клиники и отказывалась уходить в течение 6 дней, пока его хозяин не был выписан.
Персонал клиники Медикал Парк, Трабзон заметил собаку и сообщил семье. Несмотря на то, что семья забрала Бонджук домой, ей каждый день удавалось убегать и ждать у ворот больницы. Персонал клиники играли с щенком, кормили и заботились о ней каждый день. Джемаль Шентюрк был хозяином Бонджук 9 лет, и он также заявил, что очень скучал по ней во время его пребывания в больнице.
Г-н Шентюрк общался со своей собакой через окно своей больничной палаты, чтобы утешить его. После того, как ему разрешили выйти, он встретил свою собаку у ворот клиники. Бонджук вела себя очень мило в течение 6 дней и сумела завоевать любовь и привязала к себе весь персонал клиники Медикал Парк в Трабзоне. Medicalpark Hospital Group, основанная в 1993 году, в настоящее время является крупнейшей сетью частных клиник в Турции. Сеть обслуживает сотни тысяч пациентов каждый год в своих 30 больницах по всей Турции.