ვიცე-მერმა გამოთქვა მზადყოფნა, მერიამ "გამოიჩინოს კეთილი ნება და დაზარალებულებს გარკვეული ფორმით დაეხმაროს"
02/05/2025 12:40:47 პოლიტიკა
თბილისის მერიის პრესსამსახურის ცნობით, ვიცე-მერი ირაკლი ხმალაძე სადგურის მოედნის მიმდებარედ, დამწვარ ბაზრობაზე არსებულ ვითარებას ადგილზე გაეცნო.
ირაკლი ხმალაძემ ხანძრის შედეგად განადგურებული მაღაზიები დაათვალიერა და ადგილზე შეკრებილ მოვაჭრეებს შეხვდა.
"შეხვედრაზე გადაწყდა, რომ ამ ეტაპზე პირველი რიგის ამოცანა განადგურებული კონსტრუქციების დემონტაჟი და ტერიტორიის მოწესრიგებაა, რასაც მერია უზრუნველყოფს.
დღესვე დაიგეგმა შეხვედრა თბილისის მერიაში, სადაც მოვაჭრეები ვიცე-მერს წარუდგენენ ინფორმაციას დაზარალებულების რაოდენობაზე, ზარალის სავარაუდო ოდენობასა და სხვა დეტალებზე.
ორი დღის წინ სადგურის მოედანთან მდებარე ბაზრობაზე ხანძრის შედეგად დაზარალებულებს ირაკლი ხმალაძე გუშინაც შეხვდა. შეხვედრაზე ვიცე-მერმა გამოთქვა მზადყოფნა, მერიამ გამოიჩინოს კეთილი ნება და დაზარალებულებს გარკვეული ფორმით დაეხმაროს",- ვკითხულობთ რელიზში.
თბილისში, ე.წ. ვაგზლის ბაზრობაზე ხანძარი 30 აპრილს დილით გაჩნდა. შემთხვევის შედეგად დაიწვა დაახლოებით 15 000 კვადრატული მეტრი ტერიტორიაზე განთავსებული სავაჭრო და სასაწყობე ობიექტები.

Мэрия Тбилиси пообещала оплатить демонтаж строений разрушенных пожаром на рынке
Вице-мэр Ираклий Хмаладзе встретился с торговцами, чьё имущество пострадало во время пожара на рынке в Тбилиси. Как сообщают в мэрии было решено, что муниципалитет оплатит демонтаж разрушенных строений и восстановление территории.
«На встрече было решено, что первоочередной задачей на данном этапе является демонтаж разрушенных строений и восстановление территории, что обеспечит мэрия.
Также запланирована встреча в мэрии Тбилиси, где торговцы представят вице-мэру информацию о количестве пострадавших, предполагаемой сумме ущерба и других подробностях», — говорится в сообщении пресс-службы.
Напомним, 30 апреля в районе рынка на вокзальной площади в Тбилиси вспыхнул пожар, в результате которого было уничтожено около 15 000 квадратных метров. По словам торговцев, сгорели склады, где хранилась подержанная одежда, фрукты и овощи, а также различные другие товары.