პროკურატურა: 7 წლის ბავშვის მიმართ ძალადობის ფაქტზე დედას და ბებიას ბრალდება წარედგინა
საქართველოს პროკურატურის ცნობით, უწყებამ არასრულწლოვანის მიმართ ჩადენილი ოჯახში ძალადობის და იძულების ფაქტზე ორ პირს ბრალდება წარუდგინა.
უწყების ინფორმაციით, "გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა, დედამ და ბებიამ ფიზიკურად იძალადეს არასრულწლოვანი ოჯახის წევრის მიმართ, რომელსაც სხეულის სხვადასხვა არეში მრავლობითი დაზიანებები მიაყენეს და დასჯის მიზნით აიძულებდნენ მას არ დაეტოვებინა საცხოვრებელი სახლი".
„სამართალდამცველებმა ბრალდებულები 25 აპრილს დააკავეს. ორივე პირს ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლის მეორე ნაწილის “ა“ და „დ“ ქვეპუნქტებით (ოჯახში ძალადობა ჩადენილი ჯგუფურად არასრულწლოვანის მიმართ) და 11 პრიმა 150-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით (იძულება ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი ჯგუფურად არასრულწლოვანის მიმართ) წარედგინა, რაც სასჯელის სახედ და ზომად 1-დან 3 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
პროკურატურამ ბრალდებულებისთვის აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობის გამოყენების შუამდგომლობით სასამართლოს უკვე მიმართა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში სისხლის სამართლის საქმეზე გამოძიება გრძელდება”,- ნათქვამია ინფორმაციაში.

Прокуратура Грузии предъявила обвинения матери и бабушке избитого ребенка
Прокуратура Грузии предъявила обвинения двум лицам — матери и бабушке — по факту насилия в семье и принуждения в отношении несовершеннолетнего.
Следствием установлено, что обвиняемые применили физическое насилие в отношении ребенка 7 лет, в результате которого последнему нанесены множественные повреждения в разные области тела, с целью наказания его также удерживали в доме.
«Обвиняемые были задержаны 25 апреля. Прокуратура предъявила обоим обвинения по п. п. «А» и «Г» части 2-ой прима мтатьи 126-ой Уголовного кодекса Грузии (насилие в семье в отношении несовершеннолетнего, совершенное группой лиц), что предусматривает наказание в виде лишения свободы сроком от 1 до 3 лет. Прокуратура уже обратилась в суд с ходатайством о заключении обвиняемых под стражу. Следствие в МВД Грузии продолжается», — читаем в завлении ведомства.