ევროკავშირმა ჩინური პლატფორმა Temu-ს მიმართ გამოძიება დაიწყო
ონლაინ-კომერციის ჩინური პლატფორმა Temu გამოძიებას დაექვემდებარება იმ წესების შესაძლო დარღვევის საკითხზე, რომელიც აკრძალული პროდუქციის რეალიზების პრევენციაზეა მიმართული, - იუწყებიან ევროკავშირის მარეგულირებელი ორგანოები.
ევროპული გამოძიება შეისწავლის ასევე სერვის Temu-ს პოტენციურად დამოკიდებულების გამომწვევ დიზაინს, მათ შორის - წამახალისებელ პროგრამებს აზარტული თამაშების სახით.
ევროკომისიამ გამოძიება ციფრული მომსახურების შესახებ კანონის (DSA) ფარგლებში წამოიწყო, რომელიც მსხვილ ონლაინ-პლატფორმებს უკანონო და საზიანო კონტენტის მიმართ დამატებითი ზომების გატარებას ავალდებულებს.
თუ დადგინდება, რომ Temu-მ DSA დაარღვია, კომპანიას შესაძლოა, დაეკისროს ჯარიმა მისი მსოფლიო ბრუნვის 6%-მდე ოდენობით.

ЕС открыл расследование в отношении китайской Temu
Китайская платформа онлайн-коммерции Temu будет проверена на предмет возможного нарушения правил, направленных на предотвращение продажи незаконной продукции, сообщили регулирующие органы Евросоюза.
Расследование ЕС также изучит потенциально вызывающий зависимость дизайн сервиса Temu, в том числе программы вознаграждений в форме рулетки и других азартных игр.
Европейская комиссия начала расследование в рамках Закона о цифровых услугах (DSA), который обязывает крупные онлайн-платформы, такие как Temu, предпринимать дополнительные меры против незаконного и вредоносного контента.
Если будет установлено, что Temu нарушила DSA, на компанию может быть наложен штраф в размере до 6% от ее мирового оборота.