სამცხე-ჯავახეთის DMO-სა და „ინნ ჰოსფითალითს შორის საწევრო ხელშეკრულება გაფორმდა
სამცხე-ჯავახეთის დანიშნულების ადგილის მართვის ორგანიზაციამ და „ინნ ჰოსფითალითმა“ საწევრო ხელშეკრულება გააფორმეს.
„ინნ ჰოსფითალითი“ სამცხე-ჯავახეთის DMO-ს საწევრო ხელშეკრულებაზე ხელის მოწერით ორგანიზაციის პირველი წევრი გახდა. ხელმოწერის ღონისძიება სასტუმრო „ახალციხე ინნ“-ში გაიმართა. მემორანდუმზე ხელი „დანიშნულების ადგილის მართვის ორგანიზაციის“ აღმასრულებელმა დირექტორმა დავით მუმლაძემ და „ინნ ჰოსფითალითის“ კომერციულმა დირექტორმა ნინა ხოტივრიშვილმა მოაწერეს.
რეგიონის ტურიზმის განვითარების ორგანიზაცია და „ინნ ჰოსფითალითის“ ჯგუფში შემავალი სასტუმრო „ახალციხე ინნ“ უკვე წარმატებულად თანამშრომლობენ, რამაც ახლა ოფიციალური სახე მიიღო. მემორანდუმის ფარგლებში „ინნ ჰოსფითალითი“ სამცხე-ჯავახეთში მდებარე ორი სასტუმროთი იქნება წარმოდგენილი: „ახალციხე ინნ“ და „ბაკურიანი ინნ“. „ინნ ჰოსფითალითი“ პირველი კომპანიაა, რომელმაც DMO-სთან ამ ფორმატით თანამშრომლობა დაიწყო.
მაღალი სტანდარტების მქონე სასტუმროების ქსელი საქართველოში ოთხ სასტუმროს მოიცავს: „ბაკურიანი ინნ“, „გუდაური ინნ“, „ახალციხე ინნ“ და „როიალ ინნ“.
სამცხე-ჯავახეთის DMO საწევრო პაკეტებზე დაფუძნებული ორგანიზაციაა, რომლის წევრები რეგიონის სტუმართმასპინძლობის სექტორში ჩართული ბიზნესები, არასამთავრობო ორგანიზაციები და სხვა დაინტერესებული პირები შეიძლება იყვნენ. შესაბამისად, ორგანიზაციას აქვს შემუშავებული პაკეტები სხვადასხვა პროფილის მქონე ბიზნესების, ორგანიზაციებისთვის თუ ინდივიდუალური პირებისთვის.
ორგანიზაციის წევრობა კერძო სექტორისთვის, პირველი რიგში, ორგანიზაციის საერთო კრებაში მონაწილეობის და ხმის უფლებას გულისხმობს. წევრობის მიზანია კერძო-საჯარო სექტორს შორის თანამშრომლობის პრაქტიკის დანერგვა, რაც მნიშვნელოვანია რეგიონის ტურიზმის მდგრადი განვითარების ხელშესაწყობად.

Samtskhe-Javakheti Destination Management Organization and “Inn Hospitality” signed the membership agreement
03/03/2024 08:06:40 Regions, Advertisement
“Inn Hospitality” became the first member of Samtskhe-Javakheti Destination Management Organization with signing the organization membership agreement. The event was held on March 2, 2024 at the hotel - Akhaltsikhe Inn. The memorandum was signed by Davit Mumladze, Executive Director of Samtskhe-Javakheti DMO and Nina Khotivrishvili, Commercial Director of "Inn Hospitality".
Regional tourism organization and Akhaltsikhe Inn which is the member of Inn Hospitality has already established the successful collaboration which took an official form. Within the framework of the memorandum, "Inn Hospitality" will be represented by two hotels located in Samtskhe-Javakheti: "Akhaltsikhe Inn" and "Bakuriani Inn".
Samtskhe-Javakheti DMO is a membership-based organization, whose members can be businesses, non-governmental organizations and other interested parties involved in the hospitality sector of the region. Accordingly, the organization has developed packages for businesses, organizations and individuals with different profiles.
For the private sector membership of the organization, first of all, means the right to participate and vote in the General Assembly of the organization. The purpose of the membership is to introduce the practice of cooperation between the private and public sectors, which is important for promoting the sustainable development of tourism in the region.