ნიკოლოზ ხატიაშვილი საქართველოში EPAG-ის მმართველი საბჭოს წევრად მეოთხე ვადით აირჩიეს
ანალიტიკური ცენტრის „ჯეოქესის“ მკვლევარი და საერთაშორისო მდივანი - ნიკოლოზ ხატიაშვილი ამერიკის მთავრობის გაცვლითი პროგრამების საქართველოს მონაწილეთა ასოციაციის (EPAG) მმართველი საბჭოს წევრად მეოთხე ვადით აირჩიეს.
"ამერიკის მთავრობის გაცვლითი პროგრამების საქართველოს მონაწილეთა ასოციაცია (EPAG) აერთიანებს აშშ-ის მთავრობის მიერ დაფინანსებულ 25 გაცვლითი პროგრამის კურსდამთავრებულებს. ორგანიზაცია აერთიანებს 1200-მდე რეგისტრირებულ წევრს. ასოციაციის მთავარი საყრდენი სწორედ მისი წევრები და არსებული ინტელექტუალური რესურსია.
ასოციაციის მთავარ მიზანს წარმოადგენს დასავლური განათლების მქონე პროფესიონალებისა და თანამოაზრეების ქსელის შექმნა. EPAG-ი არის პლატფორმა იდეების გენერირებისთვის, სივრცე – სხვადასხვა სფეროს სპეციალისტების დასაკავშირებლად, ამა თუ იმ სფეროს პროფესიონალების ქსელის შესაქმნელად, სოციალური აქტივობების განსახორციელებლად.
EPAG-ის მისია ქვეყანაში აქტიური სამოქალაქო საზოგადოების ხელშეწყობაა, სხვადასხვა ღონისძიების განხორციელების, გამოცდილებისა და ექსპერტული ცოდნის გაზიარების, ადვოკატირების გზით", – ნათქვამია „ჯეოქესის“ მიერ გავრცელეულ ინფორმაციაში.

Nikoloz Khatiashvili Has Been Re-Elected for His Fourth Term as A Member of the Governing Board of EPAG
11/01/2024 12:40:25 Politic, Advertisement
Nikoloz Khatiashvili, a researcher and the international secretary of the think tank Geocase, has been re-elected for his fourth term as a member of the governing board of US Government Exchange Program Alumni Association of Georgia - EPAG.
"EPAG, an organization that brings together graduates of 25 exchange programs sponsored by the US government, boasts a membership of approximately 1200 individuals. At its core, the association thrives on the strength of its members and the wealth of intellectual resources they contribute.
Functioning as a dynamic platform, EPAG aims to build a network of professionals and associates educated in Western principles. It serves as a crucible for the exchange of ideas, fostering connections among specialists from diverse fields and establishing networks of professionals in various domains to engage in meaningful social activities.
The primary objective of EPAG is to cultivate an active civil society within the country. This is achieved through the organization's commitment to hosting diverse events, facilitating the exchange of experiences and expert knowledge, and advocating for initiatives that contribute to the betterment of society." Geocase said in a statement.